W galopie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Stado Tańca Płomieni

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin


Posty fabularne : 289

Stado Tańca Płomieni Empty
PisanieTemat: Stado Tańca Płomieni   Stado Tańca Płomieni EmptySro Kwi 17, 2019 11:54 am

TANIEC PŁOMIENI

Władca: Devraj
Namiestnik: Tasunke

“Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia… trzeba być lisem i lwem”

Jak jest ono odbierane przez innych?: Ich członkowie budzą grozę i niepewność: jeśli gdzieś się pojawiają i nie jest to ich terytorium, prawdopodobnie nie mają dobrych zamiarów. Przede wszystkim słyną z doskonale wyszkolonych wojowników, a starcia z nimi obawia się większość. Znani z przebiegłości, manipulacji i dążenia do celu po trupach. Gardzą wszystkimi, którzy nie należą do Płomiennych. O siebie jednak bardzo dbają i panuje u nich ścisła dyscyplina.

Tereny: Stado zajmuje rozległe tereny lasu deszczowego, które mimo wielu niebezpieczeństw związanych z dzikimi zwierzętami zawiera wszystko, czego konie potrzebują do życia. Medycy mają tu wszystko, czego zapragną.

Hierarchia: Niepodważalnym autorytetem jest władca. On zabiera ostatni, decydujący głos- powszechnie szanowany, darzony przez wszystkich członków respektem. Zaraz po nim znajduje się namiestnik, oraz jego rodzina. Dalsza hierarchia zależna jest od rangi- choć nie da się ukryć, że to wojownicy mają najwięcej do powiedzenia w stadzie. Podejście co do płci nie jest zupełnie równe- w tym wypadku ważniejsza jest ranga, lecz jeśli przyjdzie spotkać się klaczy i ogierowi o tej samej randze, to płeć męska wymaga większego szacunku. W stadzie popularne jest również to, że klacze zostają wojowniczkami, takie cieszą się największym szacunkiem, choć mniej skupiają się na potomkach. Zgodnie z potępianiem pobożności, duchowni mają tu bardzo utrudnione życie, gdyż większość członków nie uznaje bóstw.

Nastawienie: Taniec Płomieni z góry jest wrogo nastawiony do innych stad, przez co bardzo pilnują swych granic przed obcymi, ciągle rozglądając się za okazją do ich poszerzania. Istnieje wśród ich stada przekonanie o wyższości nad pozostałymi. Wchodząc na ich tereny możesz spodziewać się niemiłego spotkania z wojowniczymi obrońcami terenów. Źrebaki, jakie urodziły się w stadzie uczone są agresji do obcych od małego i poczucia wyższości nad nimi.


Propagowane wartości: walka za stado, z pełnym poświęceniem. Cenią sobie niezależność emocjonalną i nieświadomie egoizm. Pięcie się po szczeblach kariery, lojalność wobec władcy i samorozwój. Dużą wartość stanowi siła fizyczna, lecz także spryt i manipulacja. Mile widziane jest uprzykrzanie życia członkom innych stad.

Potępianie wartości: pobożność, która jest uznawana za ogłupienie umysłu, nie podejmowanie się kariery, brak rozwoju, tolerancja wobec innych grup, brak sprytu i uległość.

Nieakceptowalne zachowania: władze nieprzychylnie patrzą na bliższe relacje członków STP z końmi z obcych stad. Tym bardziej rozmnażanie się z końmi spoza stada jest tu nie do przyjęcia. Nie trzeba zbytnio się obawiać w razie dostrzeżenia jednorazowych spotkań z obcymi, lecz jeśli sytuacja się rozwinie w romans, przyjaźń bądź poczęcie potomka, można spodziewać się wyrzucenia ze stada.
Powrót do góry Go down
https://wgalopie.forumpolish.com
Admin
Admin
Admin


Posty fabularne : 289

Stado Tańca Płomieni Empty
PisanieTemat: Re: Stado Tańca Płomieni   Stado Tańca Płomieni EmptySob Maj 25, 2019 10:26 am

TRADYCJE

W stadzie Tańca Płomieni przyjęło się, że to ojciec-ogier nadaje imię nowo narodzonemu źrebakowi.

NADANIE SYMBOLU I POSĄGI NIEŚMIERTELNYCH:
To tradycja polegająca na spotkaniu władcy ze źrebakiem w towarzystwie rodziców, bądź nie. Jako najwyższy w hierarchii władca nadaje źrebakowi znak/symbol jednego z mieszkańców dżungli oraz otrzymuje drugie imię w plemiennym języku.

Po tym wydarzeniu naznaczony może wybrać się do tematu "Posągi Nieśmiertelnych" i tam na jednym z drzew wyryć swój znak z imieniem.

Najpotężniejszym symbolem jest tygrys, który oznacza spryt, niezależność, siłę i władzę.

Pantera to znak tajemnicy, mądrości i cierpliwości.

lampart oznacza działanie z ukrycia, spryt i dominację

słoń indyjski symbolizuje siłę, miłość do rodziny i zdolności przywódcze.

panda jest symbolem spokoju i wrażliwości.

tukan oznacza towarzyskość oraz zwracanie na siebie uwagi

gibon symbolizuje gibkość, zręczność i towarzyskość

nosorożec odznacza się odwagą i honorem

antylopa jest symbolem płochliwości, delikatności i szybkości

wargacz oznacza korzystanie z życia, lojalność i przywiązanie do dżungli
Powrót do góry Go down
https://wgalopie.forumpolish.com
 
Stado Tańca Płomieni
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Tasunke - Namiestnik Tańca Płomieni
» Stado Delty Opalu
» Stado Księżycowych Szczytów
» Do tańca i do krwawych rytuałów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
W galopie :: ABC :: Kompendium wiedzy :: Stada-
Skocz do: