IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Stado Tańca Płomieni

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin

Posty fabularne : 289

Stado Tańca Płomieni Empty
PisanieTemat: Stado Tańca Płomieni   Stado Tańca Płomieni EmptySro Kwi 17, 2019 11:54 am

TANIEC PŁOMIENI

Władca: Devraj
Namiestnik: Tasunke

“Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia… trzeba być lisem i lwem”

Jak jest ono odbierane przez innych?: Ich członkowie budzą grozę i niepewność: jeśli gdzieś się pojawiają i nie jest to ich terytorium, prawdopodobnie nie mają dobrych zamiarów. Przede wszystkim słyną z doskonale wyszkolonych wojowników, a starcia z nimi obawia się większość. Znani z przebiegłości, manipulacji i dążenia do celu po trupach. Gardzą wszystkimi, którzy nie należą do Płomiennych. O siebie jednak bardzo dbają i panuje u nich ścisła dyscyplina.

Tereny: Stado zajmuje rozległe tereny lasu deszczowego, które mimo wielu niebezpieczeństw związanych z dzikimi zwierzętami zawiera wszystko, czego konie potrzebują do życia. Medycy mają tu wszystko, czego zapragną.

Hierarchia: Niepodważalnym autorytetem jest władca. On zabiera ostatni, decydujący głos- powszechnie szanowany, darzony przez wszystkich członków respektem. Zaraz po nim znajduje się namiestnik, oraz jego rodzina. Dalsza hierarchia zależna jest od rangi- choć nie da się ukryć, że to wojownicy mają najwięcej do powiedzenia w stadzie. Podejście co do płci nie jest zupełnie równe- w tym wypadku ważniejsza jest ranga, lecz jeśli przyjdzie spotkać się klaczy i ogierowi o tej samej randze, to płeć męska wymaga większego szacunku. W stadzie popularne jest również to, że klacze zostają wojowniczkami, takie cieszą się największym szacunkiem, choć mniej skupiają się na potomkach. Zgodnie z potępianiem pobożności, duchowni mają tu bardzo utrudnione życie, gdyż większość członków nie uznaje bóstw.

Nastawienie: Taniec Płomieni z góry jest wrogo nastawiony do innych stad, przez co bardzo pilnują swych granic przed obcymi, ciągle rozglądając się za okazją do ich poszerzania. Istnieje wśród ich stada przekonanie o wyższości nad pozostałymi. Wchodząc na ich tereny możesz spodziewać się niemiłego spotkania z wojowniczymi obrońcami terenów. Źrebaki, jakie urodziły się w stadzie uczone są agresji do obcych od małego i poczucia wyższości nad nimi.


Propagowane wartości: walka za stado, z pełnym poświęceniem. Cenią sobie niezależność emocjonalną i nieświadomie egoizm. Pięcie się po szczeblach kariery, lojalność wobec władcy i samorozwój. Dużą wartość stanowi siła fizyczna, lecz także spryt i manipulacja. Mile widziane jest uprzykrzanie życia członkom innych stad.

Potępianie wartości: pobożność, która jest uznawana za ogłupienie umysłu, nie podejmowanie się kariery, brak rozwoju, tolerancja wobec innych grup, brak sprytu i uległość.

Nieakceptowalne zachowania: władze nieprzychylnie patrzą na bliższe relacje członków STP z końmi z obcych stad. Tym bardziej rozmnażanie się z końmi spoza stada jest tu nie do przyjęcia. Nie trzeba zbytnio się obawiać w razie dostrzeżenia jednorazowych spotkań z obcymi, lecz jeśli sytuacja się rozwinie w romans, przyjaźń bądź poczęcie potomka, można spodziewać się wyrzucenia ze stada.
Powrót do góry Go down
http://wgalopie.forumpolish.com
Admin
Admin
Admin

Posty fabularne : 289

Stado Tańca Płomieni Empty
PisanieTemat: Re: Stado Tańca Płomieni   Stado Tańca Płomieni EmptySob Maj 25, 2019 10:26 am

TRADYCJE

W stadzie Tańca Płomieni przyjęło się, że to ojciec-ogier nadaje imię nowo narodzonemu źrebakowi.

NADANIE SYMBOLU I POSĄGI NIEŚMIERTELNYCH:
To tradycja polegająca na spotkaniu władcy ze źrebakiem w towarzystwie rodziców, bądź nie. Jako najwyższy w hierarchii władca nadaje źrebakowi znak/symbol jednego z mieszkańców dżungli oraz otrzymuje drugie imię w plemiennym języku.

Po tym wydarzeniu naznaczony może wybrać się do tematu "Posągi Nieśmiertelnych" i tam na jednym z drzew wyryć swój znak z imieniem.

Najpotężniejszym symbolem jest tygrys, który oznacza spryt, niezależność, siłę i władzę.

Pantera to znak tajemnicy, mądrości i cierpliwości.

lampart oznacza działanie z ukrycia, spryt i dominację

słoń indyjski symbolizuje siłę, miłość do rodziny i zdolności przywódcze.

panda jest symbolem spokoju i wrażliwości.

tukan oznacza towarzyskość oraz zwracanie na siebie uwagi

gibon symbolizuje gibkość, zręczność i towarzyskość

nosorożec odznacza się odwagą i honorem

antylopa jest symbolem płochliwości, delikatności i szybkości

wargacz oznacza korzystanie z życia, lojalność i przywiązanie do dżungli
Powrót do góry Go down
http://wgalopie.forumpolish.com
 
Stado Tańca Płomieni
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
W galopie :: ABC :: Kompendium wiedzy :: Stada-
Skocz do: